Puzzles and Brain Teasers Pop Quiz

A bottle and cork cost $1.10 to make. If the bottle costs $1 más that the cork, how much does the cork cost?
Choose the right answer:
Option A 5c
Option B 25c
Option C 10c
Option D 8c
 Stevey711 posted hace más de un año
saltar pregunta >>
save